PRODUCENCI

WYSZUKIWARKA
NEWSLETTER
Interesuje Cię nasza oferta? Wpisz swój e-mail, aby otrzymywać bieżące informacje o naszych produktach.

KLIPSCH

Klipsch Logo

Już od 1946 Klipsch pozostaje wierny wizji swojego założyciela - bezkompromisowego tworzenia urządzeń audio najwyższej jakości. Będąc jedną z pierwszych amerykańskich firm produkujących głośniki, Klipsch pozostaje preferowaną marką audiofilów i pasjonatów kina domowego na całym świecie. Od skromnych początków w wiacie w mieście Hope w stanie Arkansas, Klipsch stał się wiodącym producentem kolumn głośnikowych do użytku audio i w kinie domowym. Firma została założona przez legendarnego inżyniera dźwięku Paula W. Klipscha i oparta została na koncepcji tubowego głośnika narożnego.

Paul Wilbur Klipsch

Sale kinowe i koncertowe wyposażone są w długie tuby odtwarzające filmowe ścieżki dźwiękowe. Jednakże tuby te, o ponad dziewięciometrowej długości, są zbyt duże dla użytku domowego. Rozwiązaniem Klipscha było sfałdowanie tuby i umieszczenie obudowy głośnika w rogu, tworząc w ten sposób ze ścian przedłużenie tuby. Będąc niekwestionowanym sukcesem, głośnik Klipschorn®, opatentowany w 1945, wciąż jest uznawany przez wielu za najlepszy kiedykolwiek wyprodukowany na świecie głośnik. Jego produkcja trwa nieprzerwanie od ponad 60 lat.

Wprawdzie koncepcje zmieniały się na przestrzeni lat, lecz podstawa działalności Klipscha - technologia głośnika tubowego - pozostawała niezmienna. Znak rozpoznawczy głośników Klipscha - tuby oferują wysoką sprawność, niskie zniekształcenie, kontrolowaną kierunkowość, dzięki czemu mogą one dokładniej odtwarzać jakość i charakterystykę tonalną dźwięku.

Miłość do muzyki i pragnienie usłyszenia orkiestry we własnym domu było tym, co popchnęło Paula Klipscha do próby udoskonalenia zasad konstrukcyjnych, co całkowicie zmieniło przemysł głośnikowy. Zgodnie z jego słowami "Audio było najpierw pasją, a dopiero potem zawodem, lecz wciąż uważam się za amatora, w tym znaczeniu, w którym amator uprawia swoją sztuką dla miłości". Aż do wieku 96 lat, Paul Klipsch odgrywał aktywną rolę w firmie, którą wraz z żoną sprzedał w 1989 swojemu kuzynowi, biznesmenowi z Indianapolis - Fredowi Klipschowi. Paul W. Klipsch zmarł 5 maja 2002. Miał 98 lat.

Zmiany własnościowe zapoczątkowały znaczący wzrost Klipscha, sprzedającego aktualnie tysiące wspaniałych urządzeń audio – od słuchawek niewielkich rozmiarów do masywnych profesjonalnych głośników kinowych – odpowiadających na zróżnicowane potrzeby, zależne od stylu życia, zastosowania i zasobności. Jednakże, nawet jeśli firma zmieniła się w znaczący sposób w stosunku do jej początków, Klipsch patrzy przyszłość nie tracąc z widoku przeszłości. Spuścizna i dążenie do perfekcji charakteryzujące wczesne dzieła Paula Klipscha jest standardem, na którym opiera się produkcja kolumn Klipscha - teraz i zawsze.

Odwiedź serwis internetowy

PRODUKTY

produkt-symbol marki
SYSTEMY KOLUMN GŁOŚNIKOWYCH

Szeroka gama zestawów kolumn głośnikowych w bardzo szerokim zakresie cenowym. Dzięki urozmaiconemu wykończeniu pasują do każdego wnętrza.

produkt-symbol marki
KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Wybierz kolumny spełniające twoje wymagania. Uwolnij drzemiący w nich potencjał słuchając ulubionych nagrań.

produkt-symbol marki
HD WIRELESS

Bezprzewodowe systemy audio przeznaczone do reprodukowania kina domowego jak i hi-fi stereo, pracujące w standardzie WiSA®.

produkt-symbol marki
SŁUCHAWKI

Pozwalają wyizolować się z otoczenia pełnego zakłóceń. Zapewniają doskonałą jakość dźwięku w każdych warunkach: w domu, w pracy, w komunikacji, na spacerze.

produkt-symbol marki
SYSTEMY KINA DOMOWEGO

Jeśli brak Ci czasu na długotrwałe poszukiwania - jesteś w dobrym miejscu. To my zrobiliśmy za Ciebie wszystko. Wystarczy byś wybrał i gotowe.

produkt-symbol marki
GŁOŚNIKI INSTALACYJNE

Przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem przy zachowaniu minimalnej ingerencji w wystrój pomieszczenia.

produkt-symbol marki
AKCESORIA

Na co dzień masz do czynienia z bardzo różnorodnymi źródłami dźwięku i obrazu. Aby zintegrować je ze swoim systemem będziesz potrzebował przeróżnych akcesoriów.

produkt-symbol marki
AKCESORIA INSTALACYJNE

Niezbędne aby sprawnie wykonać nawet skomplikowane instalacje. Wzmacniacze, przewody, zestawy i obudowy montażowe.

Aktualności Nowości
Warunki korzystania Polityka prywatności
Onkyo Esoteric Quadral Tannoy PMC Synthesis Cyrus Audio Physic Opera Unison Research Fyne Audio Aivio M-Audio QuistCable KimberKable StraightWire HAEN
Kino domowe Hi-Fi Kolumny głośnikowe Radioodbiorniki Słuchawki Kable Akcesoria Agd
Gwarancja Gwarancja rozszerzona KGO
Formularz kontaktowy